Scenarzysta Dziewczyny z sąsiedztwa i Wszystko w porządku stanął za kamerą, realizując napisaną przez siebie historię o grupie przyjaciół zmagających się z uzależnieniem od seksu. W odróżnieniu od ubiegłorocznego wstrząsającego Wstydu Steve'a McQueena (banalny, ale absolutnie nieunikniony punkt odniesienia) opowiedział o tym, wywołującym u niektórych wyłącznie sztubackie uśmieszki, nałogu, balansując na granicy komedii i dramatu. Przez większą część filmu wychodzi mu to balansowanie całkiem nieźle. Blumberg przeplata slapstickowe perypetie i poruszające wyznania, nie wywołując u widza wrażenia zgrzytu, w czym pomaga mu imponująca obsada, od pewniaków Ruffalo i Robbinsa, po piosenkarkę Pink, która zaskoczy niejednego widza, bo w pełni wykorzystuje szansę wykazania się w pierwszej poważnej roli.
Udaje się tu ukazać ten aspekt choroby, którego w dużej mierze oszczędził swojemu bohaterowi McQueen – bolesną, aż nazbyt uświadomioną śmieszność. Zamknięty w swoim milczeniu Brandon, o szlachetnie przystojnej twarzy Michaela Fassbendera, nie pozwalał sobie na zgryźliwe komentarze, jakie tu przypadły Robbinsowi, ani na dziwną mieszankę obleśności i sympatycznego nieudacznictwa, jaką wykazuje się klasyczny komediowy grubasek Josh Gad. 

Niestety, w miarę trwania Thanks for Sharing orientujemy się, że ten miks goryczy i komizmu zaczyna wypadać coraz bardziej płytko, że film uchyla się od ukazania naprawdę ciemnych stron przypadłości, na jaką cierpią Adam, Mike, Neil i Dede, tych, które ciężko załagodzić żartami. Blumberg nie waha się ukazać swoich postaci żałosnymi, śmiesznymi i zagubionymi, wyraźnie boi się jednak zbliżyć do granicy, za którą mogłyby one stracić część sympatii widza, granicy, którą w prawdziwym świecie znaczą rozbite związki, złamane obietnice i całkowicie zrujnowane życia. Jeśli walka z nałogiem jest jak niekończąca się wojna, to dlaczego widzimy tak niewiele ofiar? Dla bohaterów jest to wojenna przygoda, z której w końcu wychodzi się silniejszym, w porządku, ale czemu tak mało słyszymy o tym, że są i tacy, dla których to trwający całe życie Czas Apokalipsy

Uczestniczący w terapii odwykowej bohaterowie Blumberga są na dalszym etapie niż zasklepiony we własnej ciemności Brandon. Jak jednak wie każdy, kto miał do czynienia z osobami uzależnionymi, ta ciemność nigdy nie odchodzi zupełnie i więzi z „towarzyszami walki” nie zawsze są przed nią wystarczającą ochroną. W Thanks for Sharing brakuje takich wątpliwości, brakuje nieprzyjemnych pytań, brakuje głębi, której wcale nie wykluczała formuła komediodramatu.



Thanks for sharing 
reżyseria Stuart Blumberg
scenariusz. Stuart Blumberg, Matt Winston
zdjęcia: Yaron Orbach 
muzyka: Craig Wedren
obsada: Mark Ruffalo, Tim Robbins, Gwyneth Paltrow, Josh Gad, Pink, Patrick Fugit, Emily Meade i inni
kraj: USA
rok; 2012