Na dziś w katalogu labelu znaleźć możemy prawie trzydzieści pozycji wydawnictw z wyjątkową twórczością artystów, których trudno znaleźć w głównym nurcie. Choć trzon katalogu nadal stanowią zespoły z Arfyki, pojawiają się też tytuły z innych części globu (np. meksykańskie Sonido Galo Negro czy zapowiadany na koniec maja br. nowy album włoskiego zespołu Sacri Cuori). Wśród ostatnich premier wydawniczych warto skupić się na trzech przykładowych tytułach, które dobrze oddają  ducha działalności oficyny.



Pierwszym z nich jest drugi album Samba Touré zatytułowany „Gandadiko”. Pochodzący z ogarniętego wojną Mali muzyk zadebiutował dwa lata temu świetnie przyjętą płytą „Albala”, na której pustynny blues łączył się z mocno emocjami związanymi z sytuacją w jego ojczystym kraju. Choć nowa płyta jest jakby kontynuacją muzycznego stylu znanego z debiutu to pan Samba zadbał o to aby brzmiała ona bardziej dojrzale i stanowiła progres jego muzycznej drogi.
„Gandadiko” czyli „spalona ziemia” to dziesięć rytmicznych, melodyjnych kompozycji w dalszym ciągu opartych na specyficznym brzmieniu afrykańskiego bluesa wzbogaconego tradycyjnymi instrumentami. Inny jest też nastrój samej muzyki. Nie jest już tak smutny jak na debiucie. Tym razem muzyk chciał aby był on nieco jaśniejszy i pogodniejszy choć nadal słychać w nim niepokój wynikający z otaczającej go rzeczywistości.



Kolejną wartą uwagi pozycją jest czwarty już album Bassekou Kouyaté & Ngoni Ba (pierwszy wydany pod szyldem Glitterbeat). Bassekou jest wirtuozem Ngoni, instrumentu podobnego do lutni i to właśnie jego brzmienie stanowi trzon jego muzyki. Jej charakter świetnie oddaje tytuł „Ba Power”. W języku Bambara słowo „Ba” oznacza „wielki”. Muzyk mocno zrewolucjonizował brzmienie instrumentu, który w jego wydaniu brzmi niezwykle energicznie i żywiołowo. Z jednej strony zachował szacunek dla tradycji, z drugiej jednak  muzykę interpretuje w zupełnie nowy i świeży sposób kierując się w stronę afro-rocka. Smaku tej muzyce  nadają też wokalizy żony muzyka Amy Sacko. Dziewięć utworów zawartych na płycie to pełna energii, życia, tańca i melodii muzyczna podróż, której na pewno nikt nie pożałuje.



Na koniec wydawnictwo szczególne - Hanoi Masters „War Is A Wound, Peace Is A Scar”. To swego rodzaju muzyczny dokument zrealizowany w 2014 roku w Vietnamie przez wielokrotnie nagradzanego Grammy producenta Iana Brennana. Na płycie znajdziemy utwory nagrane na żywo przez starszych muzyków grających na prawie zapomnianych instrumentach. Mają oni mocne wspomnienia z wojny wietnamskiej (którą po 40 latach nadal nazywają wojną amerykańską). Rany i blizny z tego okresu są wciąż obecne. Sprawia to, że ich muzykę dzieli niewyraźna linia pomiędzy smutkiem a surowym pięknem. Ten album to delikatna próba terapii ale też wyraz tęsknoty za tym co zostało wtedy utracone. We wkładce do płyty Ian Breenan dzieli się swoimi doświadczeniami towarzyszącymi realizacji tego projektu. Stara się oddać głos muzykom aby mogli oni przedstawić wszystko ze swojej perspektywy. W każdym z utworów usłyszeć można tradycyjne instrumenty i niespotykane brzmienia, które zachwycają ale też dobrze oddają ducha twórczości tamtejszych muzyków.

W Polsce płyty oficyny Glitterbeat dostępne są w sklepie Gusstaff Records.