Studenci dzięki swoim pracom zabiorą nas w podróż w głąb naszych emocji. Zgłębią tajemnice świata od mikroelementów, poprzez świat zwierząt kończąc tam gdzie jesteśmy my- świat ludzi. Niejednokrotnie podejmując próbę wykroczenia poza nowoczesność.
Nieustępliwa natura, wielkie nadzieje, nieuniknione porażki. Świat z którym zmaga się człowiek. Temat ten podejmuje w swoich pracach Szymon Durek, który oparł swój dyplom na pracy filmowej oraz obiektach stworzonych z przyrodniczego ready-mades dostarczonego przez jaskinie. Temat natury zgłębia w swoich pracach także Dominika Domańska z wydziału Projektowania Graficznego.
Ze świata natury w cywilizację wyprowadzi nas Monika Mysiak, która odsłoni przed nami głęboko skrywane wspomnienia. Za sprawą swoich prac rozbierze matki, babki, ciotki do bielizny. Intymność zawarta w pracach malarki rozbudzi w nas paletę uczuć wynikającą nie tylko z bliskości ciała, ale także ze współuczestniczenia w prywatnych chwilach uniesień, radości i smutków w różnych etapach kobiecego życia.
Swoje prace zaprezentują również Katarzyna Wolny, która podejmuje problematykę przed- i powojennej architektury modernistycznej. Dyplom składa się z dwóch autorskich publikacji: dokumentacji fotograficznego projektu „Living Spaces” oraz eseju analizującego modernistyczną architekturę mieszkaniową przez pryzmat jej utopijnego charakteru.
Pracownia projektowania publikacji multimedialnych zaprezentuje m.in.dyplom, który wykorzystuje formę filmową i fotograficzną. Anna Obułtowicz podjęła w nim próbę zerwania ze stereotypowym odbiorem pleśni jako organizmu obrzydliwego by pokazać go jako nowe, ciekawe życie pełne kolorów.
Z kolei prace dyplomantów Wzornictwa to dyplomy, które w zdecydowanej większości powstają we współpracy z przedsiębiorcami. Prace tych studentów być może za niedługo zobaczymy w swoich domach, biurach i w przestrzeni publicznej. Taką pracą jest dyplom Kaji Nosal, projekt mający na celu naukę samodzielnego myślenia, rozwijanie zmysłów konstruktorskich oraz zdobywanie wiedzy technicznej i przyrodniczej. Wszytko to za pomocą zaprojektowanych przez autorkę zestawów kreatywnych, z których dziecko skonstruuje małe laboratorium optyczne.
Po zakończeniu obron, prace dyplomowe, absolwentów katowickiej ASP będzie można oglądać podczas wystawy, która otwarta będzie od 8 do 20 lipca w Galerii ASP Rondo Sztuki.
Publiczne obrony prac dyplomowych: 29.06-7.07.2012
Wystawa podyplomowa: 8-20.07.2012
Wernisaż: 8 lipca 2012, godz. 18:00
Wstęp wolny.
Zapraszamy serdecznie!