Już 19 marca do sprzedaży trafi trzecia księga przełomowej powieści graficznej Noe. Na kartach komiksu biblijny mit ożywa w zupełnie świeżej formie. Chwalone rysunki Niko Henrichona nadają dziełu ciężkiego postapokaliptycznego klimatu. Aronofsky w swojej pracy poddaje w wątpliwość  kwestie wynikające z moralno-religijnych przykazań, zmuszając do refleksji nad ważnymi z punktu widzenia ludzkości problemami.

Noe 3. I wody spadły na ziemię

Autor:  Darren Aronofsky, Ari Handel, il. Niko Henrichon
Tłumaczenie: Marta Duda-Gryc
Język oryginału: francuski
Wydawnictwo: SQN
Liczba stron: 64
Data wydania: 19 marca 2014
Cena: 36,90 zł (z VAT)


Powieść graficzna Noe została oparta na pierwszym drafcie scenariusza filmowego.
Sukces komiksu ostatecznie przekonał producentów do zainwestowania w kinowy obraz.


 
  Jeden z tych komiksów, po przeczytaniu których ma się ochotę na więcej. Darren Aronofsky doskonale sprawdził się w roli w komiksiarza.
- Marcin Kamiński, Onet.pl

Z nieba spadają ciężkie krople deszczu, a ziemię barwi ludzka krew. Postawione na krawędzi istnienia człowieczeństwo pokazuje swoją prawdziwą naturę. Wody wzbierają, a pod arką trwa straszliwa bitwa – walka o przetrwanie. Przed Noem kolejny trudny wybór, który może obrócić syna przeciwko ojcu.

Darren Aronofsky, wybitny scenarzysta i reżyser (Pi – 1998, Requiem dla snu – 2000, Źródło – 2006, Czarny łabędź – 2010), w swoim nowym projekcie porusza tematy kluczowe dla ludzkości. Powieść graficzna Noe to wzruszająca historia człowieka, który na przekór losowi dąży do spełnienia najważniejszego celu w swoim życiu – ochrony najbliższych.

Komiks powstał na podstawie pierwszego szkicu scenariusza filmu Noe: Wybrany przez Boga. W rolach głównych występują: Russel Crowe, Emma Watson, Anthony Hopkins i Jennifer Connely.

Na rysunkową opowieść o Noe składają się cztery księgi:
1. Za niegodziwość ludzi (2 października 2013)
2. Wszystko, co pełza po ziemi (15 stycznia 2014)
3. I wody spadły na ziemię (19 marca 2014)
4. Kto przeleje krew (2 kwietnia 2014)


Wydawnictwo SQN powstało w połowie 2010 roku. Ideą, która przyświecała założycielom, jest publikowanie książek „z pasją”. Dla jednych pasją jest piłka nożna, dla innych film, trzeci interesuje się sztuką współczesną, a jeszcze kolejny dobrą beletrystyką. Każdy jednak ma możliwość dzielić się swoją pasją właśnie poprzez książki. W oparciu o te założenia działa Sine Qua Non. Wśród pozycji, które ukazały się nakładem wydawnictwa, można znaleźć książki między innymi o tematyce sportowej i muzycznej, komiksy oraz fantastykę.